Gimnazija Marka Marulića Tomislavgrad

Novosti

Obilježen Dan škole

Danas smo imali malo drugačiji radni dan. Ipak nam je Dan škole.

S obzirom na to da se poklapa s Danom planeta zemlje simbolično smo prošetali oko škole i pokupili smeće koje nažalost naši učenici i bacaju. 😞 Na tome bi ipak trebali raditi kroz cijelu godinu i poticati ekološku svijest kod djece. 🌍
Ali zato smo ih potakli da napune kino-dvoranu našeg KIC-a i uz vrhunsku glumačku ekipu zavire u jednu hotelsku sobu i prožive posljednje sate boravka Nikole Tesle na zemlji.

Tesla nam je posložio neke stvari iz fizike i poručio da se igramo kroz život jer bili geniji ili ne sve nas čeka kratki spoj. “Treba činiti dobro. I kada nema nikakvog razloga, treba činiti dobro. Treba zbuniti svemir. Treba činiti dobro i kada se dobro dobrim ne vraća. Treba, jer je to jedini udar na besmisao.” 😊

Hvala ekipi KIC-a što nam je omogućila umjetničko razotkrivanje jednog genijalnog znanstvenika, a svim učenicima i djelatnicima škole čestitamo današnji dan.